Nous sommes de 2012. Nous sommes membre de Confédération Internationale des Négociants en Oeuvres d'Art.

Regulamin i polityka prywatności.

Dokładamy wszelkich starań by kupowanie w sklepie ArtKomiks.pl było proste, szybkie i przyjemne, a przy tym bezpieczne i bezstresowe. Szanujemy naszych Klientów.

Rozpoczynając korzystanie ze sklepu zgadzasz się na postanowienia niniejszego regulaminu. Zalecamy dokładne zapoznanie się z treścią niniejszego regulaminu przed rozpoczęciem korzystania ze sklepu.

***

Właścicielem sklepu internetowego ArtKomiks.pl jest ArtKomiks.pl sp. z o.o. zarejestrowana w Warszawie, Długa 29, NIP: 693-217-76-74, Regon: 36219721000000, KRS: 0000569592, numer telefonu: 507 73 84 24.

Nazwy producentów i marki firm należą do ich właścicieli i prezentowane są na stronach sklepu wyłącznie w celach informacyjnych.

Jeżeli strony sklepu funkcjonują niepoprawnie, występują błędy oraz inne nieprawidłowości w działaniu, będzie zobowiązani za zgłoszenie nam tego poprzez wysłanie do nas wypełnionego formularza kontaktu wraz z uwagami.

 

I. Składanie zamówień

1. Zamówienia są przyjmowane przez stronę internetową artkomiks.pl.

2. Koniecznym warunkiem realizacji zamówienia jest podanie prawdziwego adresu zamieszkania, telefonu oraz adresu e-mail i opłacenie zamówienia.

3. Po złożeniu zamówienia klient dostaje e-mailem wiadomość, że zamówienie zostało przyjęte do realizacji.

 

II. Realizacja zamówień

1. Realizacja przyjętego zamówienia rozpoczyna się z chwilą wpływu środków na konto sklepu – 40 1140 2004 0000 3302 7579 0672 – (w przypadku przelewów), z numerem BIC dla przelewów zagranicznych (BREX PL PW MBK) bądź autoryzacji transakcji (w przypadku zamówień płatnych kartami Visa, Visa Electron, MasterCard, MasterCard Electronic, Maestro albo płatności PayPal).

2. Zamówienie zostanie zrealizowane jedynie wtedy, gdy produkty są dostępne na stanie lub u partnerów sklepu. W przypadku gdy część z zamówionych produktów nie jest aktualnie dostępna Klient jest o tym informowany telefonicznie bądź mailowo. Wówczas też można anulować całe zamówienie bądź zakupić tylko te produkty, które są dostępne. Do klienta należy decyzja.

3. Klient ma możliwość zrezygnowania ze złożonego zamówienia informując sklep telefonicznie o chęci rezygnacji z zamówienia bądź wysyłając odpowiednią informację drogą e-mail na podany adres sklepu: artkomiks@gmail.com.

4. Zamówione produkty z wysyłką na terenie Polski są dostarczane do klientów sklepu za pośrednictwem firmy kurierskiej, z którą sklep współpracuje, na koszt sklepu i pod adres wskazany w formularzu zamówienia. W przypadku realizacji zamówień z adresem do wysyłki za granicę, cena wysyłki będzie uzgadniania z klientem i zależała od aktualnych stawek wysyłki do danego kraju, dostępnych u polskich operatorów pocztowych.

5. Do każdego zamówienia wystawiana jest faktura, którą w wersji elektronicznej można pobrać w ramach swojego konta w sklepie (jeśli klient podczas zamówienia założył konto).

6. W przypadku wystąpienia konieczności zwrotu środków za transakcję dokonaną przez klienta kartą płatniczą sprzedający dokonana zwrotu na rachunek bankowy przypisany do karty płatniczej Zamawiającego.

 

III. Koszty przesyłki

1. Koszt przesyłki na terenie Polski pokrywany jest przez sklep.

2. W przypadku wysyłki za granicę, koszta wysyłki będę zależne od opłat firm pocztowych/kurierskich. Klient w przypadku zamówienia z wysyłką za granicę każdorazowo zostanie poinformowany o dodatkowym koszcie. W przypadku kosztu przewyższającego oczekiwania klienta, klient sklepu będzie mógł zrezygnować z zamówienia.

 

IV. Czas dostawy

1. Czas po jakim klient otrzyma zamówione towary = czas realizacji + przewidywany czas dostawy.

Podstawowy czas realizacji zamówienia trwa 4 dni robocze (dotyczy zamówień z wysyłką na terenie Polski), jednak ponad 95% zamówień dokonanych w sklepie realizowana jest w ciągu 2 dni roboczych. O zmianie czasu realizacji bądź niemożności zrealizowania zamówienia klient zostanie poinformowany telefonicznie bądź drogą elektroniczną.

2. Przesyłki na terenie Polski dostarcza firma kurierska współpracująca ze sklepem. Zaś w przypadku zamówień zagranicznych Poczta Polska S.A. bądź współpracująca z nami firma kurierska. Terminy uzależnione od rodzaju dostawy i zależą od operatora.

3. Przy płatnościach kartą czas realizacji zamówienia wynosi do 4 dni roboczych (zwykle 2 dni robocze) od momentu uzyskania pozytywnej autoryzacji.

 

V. Płatności

1. Wszystkie ceny podawane są w złotych polskich i zawierają podatek. Cena podana przy każdym towarze jest wiążąca w chwili złożenia przez klienta zamówienia i obowiązuje do czasu zakończenia transakcji.

2. Klient może wybrać następujące formy płatności za zamówione towary:

– płatność kartą kredytową,

– przelewem bankowym na konto sklepu,

– szybki przelew,

– płatność w ramach konta PayPal.

3. Sklep zastrzega sobie prawo do zmiany cen produktów znajdujących się w ofercie, wprowadzania nowych produktów do oferty, wycofywania produktów z oferty, przeprowadzania i odwoływania akcji promocyjnych bądź wprowadzania w nich zmian.

4. W przypadku braku opłacenia zamówienia do 7 dni kalendarzowych (liczy się data wpłynięcia kwoty na konto mierzona od daty rejestracji przez sklep zamówienia), sklep ma prawo odstąpić od realizacji danego nieopłaconego zamówienia.

5. Podmiotem świadczącym obsługę szybkich płatności online oraz płatności kartami jest Blue Media S.A.

 

VI. Reklamacje i zwroty

1. Klient sklepu, który zawarł umowę na odległość, może od niej odstąpić bez podania przyczyn, składając stosowne oświadczenie na piśmie w terminie do czternastu dni. Termin czternastodniowy, w którym można odstąpić od umowy, liczony jest od dnia wydania rzeczy. Do zachowania tego terminu wystarczy wysłanie oświadczenia przed jego upływem lub załączyć do paczki ze zwracanymi produktami.

2. Produkty zwracane do sklepu w ramach polityki zwrotów nie mogą nosić oznak użytkowania. Zgodnie z ustawą, zwracany towar musi być w stanie niezmienionym, chyba, że zmiana była konieczna w granicach zwykłego zarządu.

3. Zwrot towaru do sprzedawcy powinien nastąpić niezwłocznie, nie później niż w terminie 14 dni od momentu odstąpienia od umowy kupna/sprzedaży. Zwrot następuje za pisemnym potwierdzeniem odbioru produktów przez sklep. Wraz z odsyłanym towarem klient winien też zwrócić wszelkie produkty/świadczenia, które otrzymał gratisowo, a/lub których warunkiem otrzymania lub otrzymania w preferencyjnej cenie był zakup zwracanych produktów.

4. W sytuacji, gdy klient zdecyduje się na zwrot produktów a decyzję poprze pisemną deklaracją, oraz gdy zostaną w całości spełnione postanowienia pkt. 2-3, umowę kupna-sprzedaży uważa się za nie byłą i klientowi zostanie wystawiona faktura korygująca do dokumentu zakupu. Po odesłaniu przez klienta podpisanej kopii faktury korygującej zwrócona zostanie kwota stanowiąca wartość zakupionych produktów.

5. Po otrzymaniu przesyłki klient winien dokładnie sprawdzić paczkę oraz otrzymane produkty i o ewentualnych usterkach niezwłocznie poinformować sklep. Jeżeli produkty były w momencie jego odebrania uszkodzone i odbiegały od stanu opisanego na stronie produktu podczas zakupu należy w obecności kuriera spisać protokół i uszkodzone produkty wysłać na nasz adres. W tym przypadku koszt ponosi klient.

6. Sklep nie przyjmuje żadnych przesyłek odsyłanych za pobraniem.

7. Po uznaniu reklamacji sklep zwróci pieniądze klientowi bądź zaproponuje inny produkt równowarty.

8. Koszty związane z odesłaniem towaru reklamowanego, sklep zwraca natychmiast po pozytywnym rozpatrzeniu reklamacji.

 

VII. Polityka prywatności

1. Administratorem Twoich danych osobowych przekazanych sklepowi jest ArtKomiks.pl sp. z o.o., z siedzibą w Warszawie przy ul. Długa 29, NIP 693-217-76-74, Regon: 36219721000000, KRS 0000569592.

Jeżeli masz pytania dotyczące przetwarzania Twoich danych osobowych lub chcesz je usunąć, możesz skontaktować się z administratorem pisząc na adres: artkomiks@gmail.com.

Jeśli nie zgadzasz się z polityką prywatności, nie odwiedzaj sklepu oraz nie nabywaj produktów i usług oferowanych przez sklep.

2. Jeżeli tylko przeglądasz ofertę sklepu bez wykonywania zakupów automatycznie zbierane są dane dotyczące Twojej wizyty, np. adres IP, nazwa domeny, typ przeglądarki, typ systemu operacyjnego, itp. Dane te są zbierane automatycznie o każdym użytkowniku. Dane zbierane automatycznie mogą być użyte do analizy zachowań użytkowników sklepu, zbierania danych demograficznych i statystycznych, lub do personalizacji zawartości podstron oraz przekazu (reklamy) na serwisach zewnętrznych.

3. Jeżeli chcesz aktywnie korzystać ze sklepu robiąc zakupy musisz podać swoje dane wymagane do realizacji zamówienia, tj. dane do płatności, dane nabywcy oraz dane do wysyłki zakupionych produktów. Możesz też zarejestrować się w sklepie, do czego potrzebne jest podanie hasła oraz Twojego adresu e-mail. Podane przez Ciebie dane – płatności, zamawiającego, do wysyłki oraz logowania – będą wykorzystywane wyłącznie w celu umożliwienia Ci korzystania ze sklepu oraz realizacji zamówień.

4. Jeżeli kontaktujesz się ze sklepem bezpośrednio i podajesz nam swoje dane osobowe (np. imię, nazwisko, numer telefonu), dane te będą wykorzystane tylko w celu odpowiedzi na Twoje pytania oraz realizacji Twoich zamówień i ofert zamówionych, w tym kontaktu w zakresie informowania o nowościach.

5. Szanujemy prawo do prywatności i dbamy o bezpieczeństwo danych. W tym celu używany jest m.in. bezpieczny protokół szyfrowania komunikacji (SSL).

6. Dane osobowe podawane w formularzu na stronach naszego sklepu są traktowane jako poufne i nie są widoczne dla osób nieuprawnionych.

7. Co do zasady sklep nie udostępnia Twoich danych osobowych podmiotom trzecim. Wyjątkiem od tej zasady jest:

– udostępnienie Twoich danych pracownikom Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w przypadku kontroli sklepu;

– udostępnienie Twoich danych organom wymiaru sprawiedliwości w przypadku, gdy naruszysz regulamin naszego sklepu, naruszasz prawo, lub gdy będą wymagały tego przepisy prawa.

8. Po zalogowaniu się do sklepu możesz wprowadzić zmiany lub usunąć swoje dane. Usunięcie danych nie powoduje usunięcia danych o zrealizowanych zamówieniach. Danych zbieranych automatycznie nie da się zmienić lub usunąć.

9. Niektóre obszary sklepu mogą wykorzystywać cookies, czyli małe pliki tekstowe wysyłane do komputera i urządzeń mobilnych użytkownika, identyfikujące go w sposób potrzebny do uproszczenia lub umorzenia danej operacji. Cookies są nieszkodliwe ani dla komputera oraz jego urządzeń mobilnych, ani dla jego użytkownika i jego danych. Warunkiem działania cookies jest ich akceptacja przez przeglądarkę i nie usuwanie ich z dysku. Cookies nie zawierają żadnych danych osobowych.

10. Bazy danych sklepu zabezpieczone są przed dostępem osób trzecich.

11. W każdej chwili przysługuje Ci prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego w zakresie przetwarzania Twoich danych osobowych. W przypadku Polski jest to Urząd Ochrony Danych Osobowych.

12. Zastrzegamy sobie prawo zmiany powyższej Polityki Prywatności poprzez opublikowanie nowej Polityki Prywatności na tej stronie. O każdej zmianie polityki prywatności klienci będą poinformowani.

 

VIII. Pliki Cookies

1. Sklep wykorzystuje mechanizm tzw. plików cookies. Są to małe pliki tekstowe wysyłane do komputera odwiedzającego sklep i identyfikujące go w sposób potrzebny do uproszczenia i przyspieszenia działania sklepu (np. poprzez zapamiętanie przeglądanych przy wcześniejszej wizycie podstron sklepu, w tym zdjęć produktów). Ciasteczka są nieszkodliwe dla komputera, jak również dla użytkownika i jego danych. Każdy użytkownik może wyłączyć pliki cookies w ustawieniach swojej przeglądarki. Instrukcja zarządzania plikami cookies jest dostępna na stronie
http://www.allaboutcookies.org/manage-cookies.

2. W sklepie korzystamy także z systemów do zbierania i analizy danych statystycznych, umożliwiających nam poprawianie działania naszego sklepu. Takim systemem jest Google Analytics, udostępniany przez Google, Inc. („Google”).

Google Analytics używa „cookies” w celu umożliwienia witrynie przeanalizowania sposobu, w jaki użytkownicy z niej korzystają. Informacje generowane przez cookie na temat korzystania z witryny przez użytkownika (włącznie z jego adresem IP) będą przekazywane spółce Google i przechowywane przez nią na serwerach w Stanach Zjednoczonych. Informacje te będą wykorzystywane w celu oceny korzystania z witryny przez użytkownika, tworzenia raportów dotyczących ruchu na stronach dla operatorów witryn oraz świadczenia innych usług związanych z ruchem na witrynach internetowych i korzystaniem z internetu. Google może również przekazywać te informacje osobom trzecim, jeżeli będzie zobowiązana to uczynić na podstawie przepisów prawa lub w przypadku, gdy osoby te przetwarzają takie informacje w imieniu Google.

Google nie będzie łączyła adresu IP użytkownika z żadnymi innymi danymi będącymi w jej posiadaniu. Użytkownik może zrezygnować z cookies wybierając odpowiednie ustawienia na przeglądarce, jednak należy pamiętać, że w takim przypadku korzystanie z wszystkich funkcji sklepu może okazać się niemożliwe. Korzystając z niniejszej witryny internetowej użytkownik wyraża zgodę na przetwarzanie przez Google dotyczących go danych w sposób i w celach określonych powyżej.

3. Na stronach sklepu znajduje się zintegrowany plugin (wtyczka) serwisu społecznościowego Facebook, 1601 South Carolina Avenue, Palo Alto, CA 943404, USA. Plugin Facebooka znajduje się pod przyciskiem „Lubię to“ na naszych stronie.

Kiedy odwiedzasz nasz sklep, następuje automatyczne połączenie poprzez plugin pomiędzy serwerem Facebooka, a Twoją przeglądarką internetową. Facebook otrzyma wtedy informację, że Ty pod swoim adresem IP oraz pod swoim profilem w serwisie Facebook.com odwiedziłeś nasz sklep. Jeśli klikniesz na przycisk „Lubię to“ w czasie kiedy jesteś zalogowany w swoim koncie na Facebooku, to zawartość naszej strony może zostać podlinkowana do Twojego profilu. Dodatkowe informacje znajdziesz na stronach Facebooka.

Jeśli nie życzysz sobie, aby Facebook odnotowywał fakt Twoich odwiedzin na naszej stronie, prosimy wylogować się ze swojego konta użytkownika na Facebooku.

4. Na stronach sklepu znajduje się kod usługi chatu online, który umożliwia natychmiastowy kontakt z działem obsługi. W ramach aplikacji firmy zewnętrznej, Tidiochat, odczytywane są automatycznie informacje o lokalizacji osoby odwiedzającej oraz o podstronach, które przegląda w danym momencie.

5. Dodatkowe dane osobowe, jak adres e-mail, zbierane są jedynie w miejscach, w których użytkownik dobrowolnie go przekazał, w celu wykorzystania go w zakresie podanym przez użytkownika, jak chociażby kontakt w celach informacyjnych. Powyższe dane zachowujemy i wykorzystujemy tylko do potrzeb niezbędnych do wykonania danej funkcji.

 

IX. Postanowienia ogólne

1. Klient jest zobowiązany do zapoznania się z treścią niniejszego regulaminu i każdorazowo związany jest jego postanowieniami w chwili dokonywania zamówienia.

2. Umowa sprzedaży zawierana jest między Klientem a sklepem. Utrwalenie, zabezpieczenie i udostępnienie istotnych postanowień zawieranej umowy następuje przez udostępnienie w panelu klienta faktury.

3. Umowa sprzedaży towarów zawierana jest zgodnie z prawem polskim.

4. Serwis ma prawo do zmiany powyższego regulaminu poprzez opublikowanie nowego regulaminu na tej stronie. O każdej zmianie regulaminu poinformujemy naszych klientów.

5. W przypadku, gdyby którekolwiek z postanowień tego regulaminu zostało uznane za niezgodne z prawem przez właściwy sąd, decyzja sądu nie powoduje uchylenia innych postanowień tego regulaminu i w związku z tym wszystkie inne postanowienia zachowują swoją moc.

6. Sądem właściwym dla rozpatrywania sporów wynikających z umowy sprzedaży jest sąd właściwy dla siedziby pozwanego lub sąd właściwy dla miejsca wykonania umowy.

Laisser un commentaire

Updating…
  • Votre panier est vide.
wróć na początek