Nous sommes de 2012. Nous sommes membre de Confédération Internationale des Négociants en Oeuvres d'Art.

Usługi na rynku sztuki

W ramach działalności galerii ArtKomiks.pl, prócz obrotu pracami artystów komiksowych, prowadzimy szereg wyspecjalizowanych usług. W tym m.in.:

Comic Art Consulting
Druk diapozytywów
Konserwacja rysunków / papieru
Wystawy sztuki komiksu (dla galerii i muzeów)
Wystrój wnętrz (dla biur i lokali)
Inne (usługi niestandardowe)

***

 

 

Comic Art Consulting

Aktywnie wspieramy naszą wiedzą klientów, którzy zechcieli nam zaufać w zakresie doradztwa.

Udzielamy profesjonalnej pomocy w zakresie:

 • wybór prac uwzględniający preferencje klienta,
 • planowanie, profilowanie i tworzenie kolekcji, zarówno dla klientów indywidualnych, jak i grupowych (osoby fizyczne, firmy, galerie i muzea),
 • wyszukiwanie na rynku globalnym (w ofercie innych podmiotów) konkretnych prac (konkretnego autora bądź/i z konkretnego komiksu),
 • ocena wartości prac polskich i zagranicznych (z rynku amerykańskiego i frankofońskiego),
 • budowa portfela inwestycyjnego złożonego z prac komiksowych (zarówno polskich, jak i zagranicznych).

Gwarantujemy indywidualne podejście i obsługę concierge.

Zainteresowany? Skontaktuj się z nami.

 

 

Zainteresowany Comic Art Consultingiem? Napisz do nas.

 

***

 

 

Druk diapozytywów

Diapozytyw to druk (zwykle jednobarwny – czarny) na przezroczystej folii. Przedstawia on rysunek wykonany tuszem przez autora komiksu, a jego zadaniem jest wzmocnienie konturów na prześwitującym pod nim blaudruku, czyli ręcznie wykonanym kolorze (zwykle w tym celu używane były akwarele).

Część z prac dostępnych na rynku jest zdekompletowana – kolory (tzw. blaudruki) nierzadko pozbawione są diapozytywów, przez co znacznie tracą na czytelności oraz na wartości pracy.

Poniżej widać efekty naszych prac.

Tadeusz Raczkiewicz, Inspektor Monk - rysunek tuszem i blaudruk.

Na zdjęciu powyżej: z lewej oryginalny rysunek tuszem, z prawej oryginalny ręcznie tworzony kolor, tzw. blaudruk (zupełnie nie czytelny bez diapozytywu).

Tadeusz Raczkiewicz, Inspektor Monk - diapozytyw i blaudruk z nałożonym diapozytywem.

Na zdjęciu powyżej: z lewej przygotowany przez nas diapozytyw, z prawej widoczny efekt po nałożeniu diapozytywu na blaudruk.

Zainteresowany? Napisz do nas.

Jeszcze nie przekonany? Więcej przykładów i dokładny opis usługi Druk Diapozytywów.

 

 

Zainteresowany diapozytywami? Napisz do nas.

 

***

 

 

Konserwacja, restauracja, renowacja rysunków / papieru

Konserwacja sztuki zajmuje się badaniem, inwentaryzacją i utrzymaniem obiektu artystycznego (rysunku, obrazu) w dobrym stanie technicznym przez jak najdłuższy czas. Konserwacja kieruje się dwoma fundamentalnymi zasadami: zasadą minimalnej interwencji polegająca na zastosowaniu jak najskromniejszych środków, które mają wpływ na istniejącą pracę oraz zasadą odwracalności interwencji polegająca na tym, że zawsze winna istnieć możliwość zlikwidowania skutków zabiegu konserwatorskiego, gdyby zaistniała potrzeba powrotu do stanu sprzed interwencji.

Dziedzina konserwacji sztuki posługuje się szerokim wachlarzem zabiegów, z których najczęściej stosowane są: konserwacja (rozumiana jako jeden z zabiegów konserwatorskich), restauracja, rekonstrukcja, adaptacja, odbudowa, anastyloza, rewaloryzacja i rewitalizacja.

Podstawowym celem konserwacji jest jak najskuteczniejsze zwolnienie procesu degradacji oryginalnych elementów pracy artystycznej. Konserwacja w większości przypadków polega na:

 • zabiegach chemicznych, m.in. przywracających równowagę kwasową obiektu, usuwających szkodliwe mikroorganizmy, przywracających pierwotny wygląd zabytku i wzmacniających jego strukturę;
 • działaniach fizycznych, m.in. usuwających mikroorganizmy (np. promieniami rentgena), wzmacniających strukturę obiektu (np. nasycanie roztworami żywic), osuszających lub nawilżających obiekt.

W ramach usługi proponujemy Państwu następujące czynności:

 • konserwacja i restauracja prac na papierze – szkiców, rysunków ołówkiem, tuszem, farbami;
 • czyszczenie mechaniczne powierzchni obiektu z kurzu i brudu;
 • wywabianie plam, poprzedzone testami wytrzymałościowymi na substancje organiczne i chemiczne;
 • punktowe usuwanie zaplamień – prace wykonywane na stole niskociśnieniowym przy pomocy bibuł filtracyjnych;
 • likwidacja pofałdowań – prasowanie rysunku w bezkwasowych tekturach w prasie introligatorskiej;
 • wykonywanie ekspertyz stanu zachowania zbiorów, również we współpracy ze specjalistą mikrobiologiem.

Wszystkie powyższe prace wykonuje u nas profesjonalista z odpowiednimi kwalifikacjami i bardzo dużym doświadczeniem. Ceny prac ustalane są indywidualnie.

Poniżej przykład wykonanych prac na nasze zlecenie.

Konserwacja i renowacja rysunku - prac na papierze.

Przypadek powyższy został szczegółowo opisany na naszym blogu, we wpisie « Konserwacja, renowacja, restauracja sztuki – rysunek, sztuka na papierze« .

 

 

Zainteresowany konserwacją i renowacją rysunków - papieru? Napisz do nas.

 

***

 

 

Wystawy sztuki komiksu

Oferta dla galerii, muzeów, instytucji publicznych.

Współpracujemy aktywnie z instytucjami (galeriami, muzeami, placówkami kultury) w zakresie organizacji wystaw oryginalnych plansz komiksowych – tematycznych, uzupełniających większe wydarzenia.

Do tej pory zorganizowaliśmy już wystawy m.in. w Centrum Kultury Zamek w Poznaniu (galeria Cheap East), Centrum Kultury Zamek we Wrocławiu (zarówno w ramach CK Zamek, jak i galerii komiksu Tymczasem), galerii i klubo-księgarnio-kawiarni MiTo w Warszawie.

Jeśli macie Państwo pomysł na zorganizowanie własnej wystawy, potrzebowalibyście wsparcia w zakresie dostępu do oryginalnych prac, prosimy o kontakt. Z chęcią pomożemy.

Wystawa komiksu.

 

 

Chcesz zorganizować wystawę komiksu? Napisz do nas.

 

 

***

 

 

Wystrój wnętrz

Oferta dla firm – biur i lokali.

Wnętrze firmy to często jej wizytówka, część tworzonej kultury, w której dobrze się czują zarówno jej pracownicy jak i kontrahenci.

Oryginalne prace komiksowe – zarówno czarno-białe rysunki wykonane ołówkiem bądź tuszem, jak i prace wykonane w kolorze, we wszelkich możliwych technikach (malowane akrylami, oleje, akwarele, kolaże etc.) – świetnie prezentują się jako dekoracja wnętrz. Takie wnętrza mają swój charakter, swoją duszę; budują silniejszą i głębszą relację z partnerami i klientami, a to przewaga na coraz bardziej konkurencyjnym rynku B2B.

Tak może wyglądać także wnętrze Twojej firmy. Postaw na atrakcyjność, estetykę, oryginalność i nowoczesność! Dekoruj wnętrza oryginalną i sprawdzona sztuką, a nie wydrukami. Służymy pomocą zarówno w zakresie zakupu prac, jak i wypożyczenia (niebawem).

W razie pomocy – doradzimy (napisz do nas). Niezdecydowany? Więcej inspiracji wnętrzarskich.

Sztuka komiksu do biura i firm.

 

 

Zainteresowany wypożyczeniem sztuki w ramach wystroju wnętrz firmy bądź lokalu? Napisz do nas.

 

 

***

 

 

Inne

Masz indywidualne potrzeby i nie znalazłeś na naszej liście usług czegoś, co Cię interesuje? Żaden szkopuł, skontaktuj się z nami i przedstaw swój pomysł – chętnie posłuchamy i w miarę możliwości pomożemy. Napisz do nas.

Masz inny pomysł na współpracę z ArtKomiks.pl? Napisz do nas.

Laisser un commentaire

Updating…
 • Votre panier est vide.
wróć na początek