Na rynku od 2012 roku. Jesteśmy członkiem Stowarzyszenia Antykwariuszy i Marszandów Polskich.

Profesor Bell

Profesor Bell - okładka.Profesor Bell (fr. Professeur Bell) – francuska seria komiksowa autorstwa Joanna Sfara (scenariusz całości i rysunek tomów 1-2) i Hervé Tanquerelle’a (rysunek tomów 3-5). Opowiada o przygodach uzależnionego od opium detektywa Josepha Bella i jego paranormalnego asysstenta, ducha. Zagadki rozwiązywane w komiksie przez Bella mają charakter paranormalny.

W oryginale „Profesor Bell” liczy pięć tomów, wydanych przez francuskie wydawnictwo Delcourt. Polskie tłumaczenie ukazało się nakładem wydawnictwa Timof i Cisi Wspólnicy w ramach imprintu Mroja Press.

Profesor Bell to pierwowzór Sherlocka Holmesa, stworzony przez Arthura Conan Doyle’a. Joann Sfar postanawia nam przedstawić tego niezwykłego doktora w pełnej krasie, bez wygładzania biografii i prawienia morałów. Mamy więc liczne przygody z pogranicza ezoteryki, okultyzmu i kryminału, w których tytułowy profesor z niezwykłą precyzją dąży do rozwiązania najtrudniejszych nawet zagadek rodem z nowel Edgara Alana Poe i mitologii Lovecrafta.

***

Poniżej prezentujemy oryginalne prace Hervé Tanquerelle’a – rysunki ołówkiem i tuszem – wykorzystane do produkcji komiksu.

  
  •   
  •   
  •   
  •   
Aktualizacja…
  • Brak produktów w koszyku.
wróć na początek