Nous sommes de 2012. Nous sommes membre de Confédération Internationale des Négociants en Oeuvres d'Art.

Maszinga: Zwodnicze nowe obrazy, s. 65

147

En stock

J'AI UNE QUESTION

Maszinga, czyli mangowy projekt grupy Maszin.

Oryginalna plansza autorstwa Daniela Gutowskiego do komiksu-mangi « Maszinga« , s. 65. Sam komiks ukazał się w 2016 roku nakładem wydawnictwa Hanami.

***

O komiksie: « Japoński komiks często zamykany jest w pewnych ramach, a jego bardziej niezależna strona jest praktycznie w Polsce nieznana. I zapewne tak pozostanie… Jednak dzięki grupie « Maszin » możemy poczuć ducha « Garo » czy « COM » – magazynów będących synonimem japońskiej awangardy komiksowej. Pism, które inspirują twórców na całym świecie. Historie z tego tomu żadną miarą nie kopiują dorobku klasyków z Kraju Kwitnącej Wiśni, są raczej luźnymi impresjami, wpasowującymi się w tamten nurt, przy jednoczesnym zachowaniu stylistyki typowej dla poszczególnych członków grupy.

Pora przywrócić właściwe proporcje po latach dominacji w Polsce komiksu z Zachodu.

Długo trzeba było czekać aż niezwykły rozkwit japońskiej literatury obrazkowej z lat 60. i 70., w Polsce niemal zupełnie nie znanej, zostanie zauważony i uhonorowany przez jedyną mangową grupę zrzeszającą wyłącznie autorów niemangowych.

Dziewiąty numer organu prasowego grupyMaszin, « Maszinga – zwodnicze nowe obrazy », prezentuje komiksy inspirowane szerokim spektrum japońskiej sztuki obrazkowej, w którym szczególne miejsce zajmują autorzy związani z magazynem « Garo ». W komiksach z « Maszingi » śledzenie sposobów poszukiwania « mangowości » wydaje się równie ciekawe, co odnajdywanie silnych indywidualności artystów w ich zwodniczych nowych obrazach.« 

Updating…
  • Votre panier est vide.