Nous sommes de 2012. Nous sommes membre de Confédération Internationale des Négociants en Oeuvres d'Art.

Melinda, s. 48 i 54

383

En stock

J'AI UNE QUESTION

Para oryginalnych ilustracji (rysunek ołówkiem i tuszem) stanowiących strony 48 i 54 komiksu do specjalnie na tą okazję napisanego przez Neila Gaimana wiersza pt. « Melinda« .

Komiks pierwotnie ukazał się nakładem wydawnictwa Hill House Publishers (2004), a w Polsce jako edycja wydawnictwa Antropos (2005). W obu przypadkach było to wydanie ekskluzywne, o niskim numerowanym nakładzie i sygnowanych przez autorach egzemplarzach. Na rynku antykwarycznym pozycje te osiągają kwoty rzędu nawet 500 dolarów.

***

Prace do komiksów wg scenariusza Neila Gaimana na rynku międzynarodowym należą do jednych z najbardziej docenianych przez kolekcjonerów sztuki komiksu nie-superbohaterskiego.

Sam Gaiman uważany jest za jednego z najważniejszych współczesnych scenarzystów. W Dictionary of Literary Biography jest wymieniony jako jeden z najwybitniejszych żyjących pisarzy fantasy, urban fantasy i science fiction.

Jest wielokrotnym laureatem nagród Hugo, Nebula, Bram Stoker Award oraz nagród magazynu Locus, a także 14-krotnym laureatem Eisner Award w dziedzinie komiksu. W 2001 roku jego książka « Amerykańscy bogowie » znalazła się na liście bestsellerów New York Timesa, a autor otrzymał za nią nagrody: Hugo, Nebula, Brama Stokera, SFX oraz Locusa, nominowana zaś była między innymi do World Fantasy Award oraz Minnesota Book Award. Kolejne jego słynne utwory to powieść « Chłopaki Anansiego« , która również dostała się na listę New York Timesa oraz powieść « Koralina« , nagrodzona Bram Stoker Award w 2002 oraz Hugo i Nebulą w 2003 r.

Twórczość Gaimana została przetłumaczona na wiele języków, między innymi włoski, niderlandzki, francuski, hiszpański, szwedzki, duński, jidysz, polski, bułgarski, grecki, fiński, japoński i węgierski. Jego artykuły publikują „Time Out”, „The Saturday Times”, „Punch”, „The Observer Colour Suplement” i wiele innych magazynów.

Część z twórczości Gaimana została zekranizowana.

Updating…
  • Votre panier est vide.