Nous sommes de 2012. Nous sommes membre de Confédération Internationale des Négociants en Oeuvres d'Art.

Reksio, folia animacyjna 70

Wyjątkowa pod względem ekspozycyjnym oryginalna ręcznie malowana folia celuloidowa do kultowej polskiej produkcji serialu animowanego pt. “Reksio“, według pomysłu i według scenariusza Lechosława Marszałka, folia nr 70.

***

“Wszystkie odcinki serialu Reksio produkowane do roku 1971 były kręcone przez Lechosława Marszałka. Nie miały czołówki, informacje o produkcji serialu były wstawiane w określonym momencie na początku odcinka. Czołówka została wprowadzona w roku 1972 w odcinku Reksio strażak. Od tego czasu produkcja odcinków zwiększyła się ze względu na osiągnięcie przez serial popularności. W tej serii powstały 52 odcinki, kręcone przez następujących reżyserów: Lechosława Marszałka, Józefa Ćwiertnię, Edwarda Wątora, Romualda Kłysa, Mariana Cholerka oraz Halinę Filek-Marszałek. Ostatni odcinek serii, wyprodukowany w roku 1986, nosił tytuł Reksio i mrówki.

W roku 1987 powstał cykl serialu pt. Reksio i ptaki. Nad odcinkami pracowali Ryszard Lepióra, Lechosław Marszałek, Romuald Kłys oraz Andrzej Flettner. Cykl ten ma 13 odcinków. Łącznie wyprodukowano 65 odcinków z przygodami Reksia.” – Wikipedia

Updating…
  • Votre panier est vide.
wróć na początek